Inter-Club Results

Date Round  Competition Div Sec Opponent Win/Loss Score
30-Nov 6 Men’s 2 x 4 1   Fendalton W 20-15
          Fendalton L 22-7
               
30-Nov 6 Men’s 2 x 4 5   Allenton L 28-11
          Allenton L 26-17
               
30-Nov 6 Under 5 Triples 1 1 Woolston Park L 28-14
               
30-Nov 6 Under 5 Triples 1 1 Woodend W 21-14
               
30-Nov 6 Under 5 Triples 1 2 Rangiora L 20-17
               
30-Nov 6 Women’s 2 x 4 1   Bowls Papanui W 15-12
          Bowls Papanui L 17-11
               
30-Nov 6 Women’s 2 x 4 2   Beckenham W 34-13
          Beckenham W 32-7
Date Round  Competition Div Sec Opponent Win/Loss Score
23-Nov 5 Men’s 2 x 4 1   St Martins W 20-19
          St Martins W 21-9
               
23-Nov 5 Men’s 2 x 4 5   Burnside L 19-17
          Burnside W 22-14
               
23-Nov 5 Under 5 Triples 1 1 Beckenham L 24-15
               
23-Nov 5 Under 5 Triples 1 1 Rangiora L 27-12
               
23-Nov 5 Under 5 Triples 1 2 Papanui Club W 33-9
               
23-Nov 5 Women’s 2 x 4 1   Beckenham L 19-17
          Beckenham L 14-12
               
23-Nov 5 Women’s 2 x 4 2   Lincoln L 18-14
          Lincoln L 28-11
Date Round  Competition Div Sec Opponent Win/Loss Score
9-Nov 4 Men’s 2 x 4 1   Riccartion R/C W 36-9
          Riccartion R/C W 19-15
               
9-Nov 4 Men’s 2 x 4 5   West Melton W 22-10
          West Melton L 25-15
               
9-Nov 4 Under 5 Triples 1 1 West Melton L 29-11
               
9-Nov 4 Under 5 Triples 1 1 Burnside W 32-4
               
9-Nov 4 Under 5 Triples 1 2 West Melton W 22-18
               
9-Nov 4 Women’s 2 x 4 1   Parklands W 21-11
          Parklands D 13-13
               
9-Nov 4 Women’s 2 x 4 2   Canterbury 2017 D 17-17
          Canterbury 2017 L 14-15
Date Round  Competition Div Sec Opponent Win/Loss Score
2-Nov 3 Men’s 2 x 4 1   Halswell W 16-12
          Halswell W 20-15
               
2-Nov 3 Men’s 2 x 4 5   Woodend L 23-10
          Woodend W 22-12
               
2-Nov 3 Under 5 Triples 1 1 Kaiapoi Riverside L 20-18
               
2-Nov 3 Under 5 Triples 1 1 Kaiapoi Riverside W 20-18
               
2-Nov 3 Under 5 Triples 1 2 BYE    
               
2-Nov 3 Women’s 2 x 4 1   Woolston Park W 27-12
          Woolston Park W 16-9
               
2-Nov 3 Women’s 2 x 4 2   Belfast L 29-6
          Belfast W 15-14
Date Round  Competition Div Sec Opponent Win/Loss Score
2-Nov 2 Men’s 2 x 4 1   Methven W 23-14
          Methven W 12-11
               
2-Nov 2 Men’s 2 x 4 5   Kaiapoi Club W 28-7
          Kaiapoi Club L 19-8
               
2-Nov 2 Under 5 Triples 1 1 Woodend L 43-6
               
2-Nov 2 Under 5 Triples 1 1 Beckenham W 27-12
               
2-Nov 2 Under 5 Triples 1 2 Bowls Papanui W 35-6
               
2-Nov 2 Women’s 2 x 4 1   Burnside W 26-9
          Burnside W 22-16
               
2-Nov 2 Women’s 2 x 4 2   Burnside W 19-11
          Burnside W 13-12

Date Round Competition Div Sec Opponent Win/Loss Score
26-Oct 1 Men’s 2 x 4 1   Burnside W 22-16
          Burnside L 21-18
               
26-Oct 1 Men’s 2 x 4 5   Morrison Ave W 23-10
          Morrison Ave W 20-10
               
26-Oct 1 Under 5 Triples 1 1 Rangiora W 30-10
               
26-Oct 1 Under 5 Triples 1 1 Woolston Park W 22-12
               
26-Oct 1 Under 5 Triples 1 2 Leeston W 28-11
               
26-Oct 1 Women’s 2 x 4 1   Papanui Club W 24-10
          Papanui Club W 16-9
               
26-Oct 1 Women’s 2 x 4 2   Fendalton L 26-9
          Fendalton L 26-18